Apple Artık Türkçe

Her ne kadar Türkiye’de Haziran ayından sonra satışa çıkacak olan Apple Watch için yeni bir güncelleme geldi. Güncellemenin en çok dikkat çeken özelliği ise Türkçe dil desteğinin de gelmesi oldu.

Apple tarafından ikinci ülke grubunda yer alan Türkiye’de Haziran ayı sonrasında satış stantlarına çıkarak Türkiye’deki kullanıcılar ile buluşacak olan Apple Watch, Türkiye’deki kullanıcılar için sürpriz bir güncelleme yaptı. Cihazın resmi olarak satışa çıkmasının ardından yaklaşık 1 ay geçmiş olmasına rağmen gelen yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar Apple Watch için Türkçe dili seçebilecek.

Watch OS 1.0.1 adı ile sunulan yeni güncelleme 51.6 MB büyüklüğünde. Türkçe ile birlikte, dil güncellemeleri arasında Rusça, Portekizce ( Brezilya için ), Danca, Felemenkçe, İsveççe, Tayca da yer aldı.

Apple Watch Güncelleme Nasıl Alınır?

Apple Watch güncellemesi alacak olan kişilerin işlemleri iPhone üzerinden yapması gerekiyor. Normal güncelleme yapar gibi, ayarlar bölümünden yazılım güncelleme yapılması ile birlikte, Apple Watch için sunulan güncelleme alınabiliyor.