Apple Watch 31 Temmuz’da Türkiye’de

Apple Watch’un Türkiye’de satışa çıkarılması ertelenirken, Apple tarafından yapılan açıklama ile birlikte bu konudaki tüm soru işaretleri giderildi. Apple tarafından yapılan resmi açıklamada, Apple Watch’un 31 Temmuz’da resmi olarak satışa çıkacağı belirtildi. Yapılan açıklamada saat ile ilgili detay da verilirken, 07.01’den itibaren Apple Watch sahibi olmak isteyenler online olarak sipariş verebilecek.

Apple Watch’un 9 Mart’ta tanıtılarak 10 Nisan tarihinden itibaren satışa çıktığı düşünülürse, 31 Temmuz tarihi, Türkiye için oldukça geç olarak değerlendirilebilir. Nitekim bu süre içerisinde Türkiye’de Morhipo ve Hepsiburada gibi e-ticaret siteleri üzerinden Apple Watch satışları yapılmış olsa da fiyatlar bu sitelerde oldukça yüksekti.

Satışa çıkacak olan modellerde en ucuz Apple Watch Sport modeli 1249 TL, en pahalı olan Apple Watch Edition 18 Ayar Sarı Altın Kasa modeli ise 56 bin TL etiketi ile yerini alacak. Apple Watch almak isteyenler ilgili tarih ve saatte online olarak Apple sitesinden alışveriş yapabilir.