Facebook Neden Apple Watch’ta Yok?

Nisan ayından itibaren kullanılmaya başlanan Apple için gündemde Facebook’un hala Apple Watch için bir uygulama geliştirilmemesi bulunuyor. Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal ağlardan birisi olan Facebook, Apple Watch için herhangi bir çalışma yapmamasının yanında konuyla ilgili bir açıklama da yapmadı.

Konuyla ilgili gündeme gelen en önemli neden ise Apple Watch ekranının Facebook tarafından uygun bulunmaması. Fotoğraf ve video gibi içerikleri de barındıran ve yoğun şekilde kullanılan Facebook, Apple Watch ekranında iyi bir şekilde yer alamayacak olması nedeniyle Apple Watch’tan uzak durmayı tercih etmiş durumda. The New York Times’ta yer alan bu yöndeki haber Facebook için Apple Watch uygulamasının hiçbir zaman geliştirilemeyeceği yönünde de yorumlanırken, aynı durum Google için de yaşanır durumda.

Bu konudaki en önemli dezavantaj ise iPhone üzerinden eş zamanlı olarak çalışan uygulamalar nedeniyle, kişilerin cep telefonlarının geniş ekranları yerine küçük saat ekranını tercih etmeyecek olması. Zira gündemde yer alan eleştirilerin büyük bir kısmı da bu yönde.