face

Facebook Neden Apple Watch’ta Yok?

Nisan ayından itibaren kullanılmaya başlanan Apple için gündemde Facebook’un hala Apple Watch için bir uygulama geliştirilmemesi bulunuyor. Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal ağlardan birisi olan Facebook, Apple Watch için herhangi bir çalışma yapmamasının yanında konuyla ilgili bir açıklama da yapmadı.

Konuyla ilgili gündeme gelen en önemli neden ise Apple Watch ekranının Facebook tarafından uygun bulunmaması. Fotoğraf ve video gibi içerikleri de barındıran ve yoğun şekilde kullanılan Facebook, Apple Watch ekranında iyi bir şekilde yer alamayacak olması nedeniyle Apple Watch’tan uzak durmayı tercih etmiş durumda. The New York Times’ta yer alan bu yöndeki haber Facebook için Apple Watch uygulamasının hiçbir zaman geliştirilemeyeceği yönünde de yorumlanırken, aynı durum Google için de yaşanır durumda.

Bu konudaki en önemli dezavantaj ise iPhone üzerinden eş zamanlı olarak çalışan uygulamalar nedeniyle, kişilerin cep telefonlarının geniş ekranları yerine küçük saat ekranını tercih etmeyecek olması. Zira gündemde yer alan eleştirilerin büyük bir kısmı da bu yönde.

4 comments

  1. Thanks Michael! I’m looking forward to using my Brestfriend nursing pillow and I love that they are an “arm saver.” I will definitely encourage my husband, Chad to share in the bonding experience of breastfeeding.

  2. Good review. I have been wondering about Vikram Seth’s “Two lives” He needs Aamir khan at the book release. Is he not confident of producint another “suitable novel” . Arundhati Roy has also failed to sustain the standards that she set. Arriving is easier than thriving.

  3. Jeg husker i 1993 da jeg ble mor til en liten gutt. Det var stort. Hyggelig å lese ditt innlegg. Det fikk meg til å minnes. Flott blogg du har:-)