Apple Watch ABD’de 3 Milyondan Fazla Sattı

Apple Watch için araştırma şirketlerinin yaptığı araştırmalar, her gün yeni bir veri sağlıyor. Son olarak önemli araştırma şirketlerinden birisi olarak kabul edilen Slice tarafından yapılan araştırmada Apple Watch’un ABD’de ne kadar satıldığı incelendi. 10 Nisan’dan itibaren satışta olan ve kullanıcılardan ilgi gören Apple Watch, 10 Temmuz’a kadar geçen süre içerisinde 3 milyondan fazla satmayı başardı. Toplam satılan Apple Watch modellerinin ortalaması alındığında ise her kullanıcı Apple Watch için ortalama 505 Dolar ödedi.

Kısa süre içerisinde ABD’de 3 milyondan fazla satış yapmayı başaran Apple, bu satış rakamları ile birlikte iyi bir kar elde etmeyi de başardı.

Modellere göre de yapılan araştırmada en çok ilgi gören Apple Watch modeli, en düşük fiyata sahip olan Apple Watch Sport olduğu belirtildi. 381 Dolarlık fiyatı ile kullanıcılar tarafından daha ekonomik bulunan ve bu nedenle tercih edilen Apple Watch Sport, satılan 3 milyon Apple Watch arasında büyük bir oranı elinde bulunduruyor. Satılan Apple Watch Sport rakamı 1.950.909 adet.