Apple Watch Akıllı Saat Sektörünü Alt Üst Etti!

Apple’ın ilk saat çözümlemesi olan Apple Watch kısa sürede akıllı saat teknolojisine damgayı vurdu. Şuan akıllı saat satışlarını düştüğü söylense de, Apple Watch tüm satışların dörtte üçünü elinde tutuyor.

Sayısal verilerle yayınlanan bilgilere göre Apple Watch 2015 in ikinci çeyrek dilimindeki akıllı sektörünün %75.5’lik dilimine sahip. Yayınlana bu raporlara göre Apple Watch Akıllı saat piyasasında beklenendenden çok daha büyük bir  gelişme gösterdiği ifade edildi. Akıllı saat piyasasında %458’lik bir büyüme gerçekleştiği , geçen yılın satışlarına oranla ciddi rakamlarda arttırdığı görülüyor. 2014 ün ikinci yarısında bir milyon akıllı saat satışış yapılırken, bu rakam 2015 yılında 5.3 milyona çıktı.

Geçen sene ki sektörün mutlak hakimliğini üstlenen Samsung’un bu yıl Pazar payı oldukça düşmüş görünüyor. %74 lük payı olan Güney Koreli firmanın bu yıl ki Pazar payının son olarak %7.5 olarak kaydedildiği görülüyor. Bu rakam yaklaşık %1000 lik bir düşüş olduğunu gözler önüne seriyor.

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde satışa sunulan Apple Watch’ın ülkemizdeki satış oranlarının nasıl değişeceği de merakla bekleniyor.