Apple Watch

Apple Watch Fiyatları, Apple’a Yaramadı!

9 Mart’ta büyük bir beklenti ile tanıtımı yapılan Apple Watch’ın tanıtımı ardından Apple’ın değerinde gerileme başladı. Apple Watch’ın fiyatları konusunda piyasadaki beklentilerden farklı açıklanan satış rakamları sonucunda Apple’ın toplam zararı 1 Milyar’a ulaştı.

Fiyatın yüksek gelmesi, pek çok kesim tarafından eleştirilirken, Apple Watch Gold Edition’un 17 Bin Dolar’a kadar çıkabilen fiyatlarla satılması planlanması, Apple için olumsuz bir etki yarattı. Öyle ki en düşük modelinin 349 Dolar’dan satılacak olan Apple Watch’ın 17 Bin Dola’ kadar geniş bir yelpazede satılması cihaz için de ciddi bir prestij kaybı olarak kabul edildi.

20 Dakikada 22 Milyar!

Tanıtımına kadar normal değerlerinde işlem gören Apple hisseleri tanıtımın ardından 20 dakika içerisinde 22 Milyar Dolar kaybetti. Bu kayıp, özellikle Apple yatırımcılarına şok oldu. Zira büyük bir tanıtım ile duyurulan cihazların piyasada olumlu etki yapması bekleniyordu. Fakat yüksek fiyatlar alım konusunda insanları oldukça zorlayacak. Özellikle Türkiye’de 50.000 TL’ye varan fiyatlarla satılacak olması çok sınırlı sayıda kişilerde olmasını sağlayacak.