Apple Watch Stratejisi Ne?

Apple Watch ile akıllı saat piyasasında taşları yerinden oynatan Apple için bugün yabancı basında ilginç iddialar yer aldı.

Apple Watch’un tanıtımlarından itibaren gündemde çok fazla spekülasyon dolaşırken, özellikle cihazın temininde yaşanan sıkıntılar sıklıkla gündeme gelmişti. Apple Watch tanıtımları ve ön sipariş dönemi ile birlikte kullanıcılarda büyük bir merak uyandıran Apple cihazın kullanılmaya başlanması ile birlikte tüm bu tılsımı kaybetti.

Cihazın kullanılmaya başlanmasının ardından çok sayıda şikayet gelirken, kullanıcılardan bu konuda talep almasına rağmen Apple herhangi bir açıklama yapmayı tercih etmedi. Kısa süre içerisinde milyonlarca cihaz satmayı başaran Apple, böylece tek bir seferde bütün pastayı toplaması oldu. Gündemde bu durum değerlendirilirken, pek çok uzman da Apple tarafından özel bir satış stratejisi ile bu başarının yakalandığını fakat bundan sonraki süreç içerisinde Apple Watch için parlak günlerin olmayacağı yönünde açıklamalar yaptı. Apple tarafından Apple Watch daha herkes tarafından kullanılmadan Apple Watch 2 iddialarını gelmesi de bu konuyla bağdaştırılıyor.