Apple Watch Yeni Bir Dönem Açacak

Apple Watch ile birlikte geleceği yönelik tartışmalar da alevlenmiş durumda. Farklı cihazın, çeşitli sektörlere yönelik geliştirilebilir olması ve bu konuda herhangi bir sınırlamanın getirilmemesi ilgiyi daha da yükseltirken, Apple Watch ile birlikte günlük hayatta yapılan pek çok işlem de pratik bir hale gelecek.

Özellikle kağıt paranın kullanılması Apple Watch gibi akıllı cihazlar ile daha az tercih edilirken, Apple Watch üzerinden yapılacak olan ödeme işlemleri ile birlikte kart taşıma ya da nakit para işlemleri son bulacak. Apple Watch üzerinden sağlık durumundan mali duruma kadar tüm işlemlerin yapılacak olması ve kişilerin her konuda hakimiyet kurmasını kolaylaştırması, cihazların tercih edilmesindeki en önemli sebepler olurken, piyasaya olan ilginin artması ile birlikte akıllı saat piyasasında daha fazla rekabetin yaşanması bekleniyor.

Bu konuda Apple, Apple Watch ile birlikte kısa süre önce büyük bir atılım sağlarken, ciddi bir satış sayısına da ulaşmış durumda. Apple Watch gibi akıllı saatleri kişisel bir asistan olarak görmek de mümkün ve bu alanda ileriki dönemlerde özellikle Apple tarafından çok farlı geliştirmelerin yapılması beklentiler arasında.