Apple Watch Komplikasyonlarını Kişiselleştirme

Apple Watch için geliştirilen watchOS 2 işletim sistemi ile birlikte farklı komplikasyonlarının geliştirilmesi mümkün. Ana ekran üzerinden önemli anların ve uygulamaların takip edilmesini mümkün kılan watchOS 2 ile birlikte her an ihtiyaç duyduğunuz bilgilere ulaşmanız mümkün.

watchOS 2 ile gelen bu özellikten en iyi şekilde yararlanmak için kişilerin takvim uygulamasını kullanması çok daha yararlı olacak. watchOS 2 ile bu konuda gelen en önemli yenilik ise App Store’de bulunan uygulamaların da komplikasyon olarak ayarlanabilir olması. Böylece farklı uygulamalar üzerinden edineceğiniz önemli bilgileri de Apple Watch ekranına taşıyabilirsiniz.

Farklı aktiviteler, uçuş gibi yolculuk bilgileriniz, diğer cihazlara ve eşyalara ait durum bilgileri Apple Watch komplikasyon kişiselleştirme imkanı ile birlikte sizlere sunulmuş durumda. Kişisel bir asistan olarak sunulan Apple Watch ile birlikte, geliştirilen komplikasyon özelliği, bu konuda cihazı kişiselleştirme konusunda bir adım daha ileri götürmeyi başarmış durumda. Özellik ile ilgili detaylara yazı görseli üzerinden görebilirsiniz.