Apple Watch’a Flappy Bird

Apple’ın WWDC 2015 etkinliğinde paylaştığı ve sadece geliştiriciler için duyurduğu WatchOS, geliştiriciler tarafından farklı konularda da deneniyor.

Steven Troughton-Smith, Adam Bell ve Jay Freeman adlı üç kişi Apple Watch için yaptıkları işlemler ile birlikte cihaz üzerinden Canabalt’ın oynanmasını mümkün kıldı. Koşu konusunda efsane olarak sayılabilecek oyunlardan olan Canabalt’ı Apple Watch’ın küçük ekranına rağmen oynanması ilginç bir durum yaratırken, Hamza Sood adl bir kişi de Flappy Bird adlı oyunu cihaza yükledi.

Her ne kadar Apple Watch şu anda bu tip uygulamaları ve işlemleri gerçekleştiremeyecek durumda olsa da geliştiriciler tarafından yapılan işlemler ile birlikte cihazdaki bu engellemeler kaldırılabiliyor.

Bu bakımdan özellikle 3. Grup ülkelerde cihazın satışa girmesi ile birlikte cihaz üzerinden farklı uygulama ve oyunların oynanmasına imkan tanınacak gibi duruyor. Cihazın nasıl kırıldığı, nasıl engellerin kaldırıldığı henüz bilinmese de durum ile ilgili detaylara video üzerinden ulaşabilirsiniz.