Apple Watch reset

Apple Watch’ın Türkiye çıkış belirsiz

Apple Watch’un ikinci ülke grubunda satışa çıkacağı belirtilse de son yaşanan gelişmeler üzerinde Türkiye’de ürünün satışa ne zaman çıkacağı belirsiz bir hale geldi.

İtalya, Meksika, Singapur, Güney Kore, İspanya, İsviçre ve Tayvan gibi ülkelerde 26 Haziran tarihinden itibaren satışa çıkması beklenen Apple Watch için yapılan açıklama ile durum onaylanırken, ülkeler arasında Türkiye’nin bulunmaması kafaları karıştırdı.

Apple Operasyonlar Başkan Yardımcısı Jeff Williams tarafından duyurulan bu durum ile birlikte Apple Watch için övgüler yapılırken, siparişlerin de sorunsuz bir şekilde hazırlandığını belirtti. Apple Operasyonlar Başkan Yardımcısı Jeff Williams tarafından yapılan bu açıklama ile birlikte, tüm bu ülkelerde Apple Watch’ın satışa çıkacağı kesinleşirken, Türkiye hakkında belirsizlik yaratılması Türkiye’de Apple Watch’ın satışa çıkmasın bekleyen binlerce kişiyi hayal kırıklığına uğrattı.

Satışa çıktığı günden itibaren milyonlarca satan ve sipariş alan Apple için Haziran 26’dan itibaren yoğun bir dönem başlayacak olurken, Türkiye hakkında da en kısa süre içerisinde bir açıklama yapılarak durum hakkında bilgilendirme yapılması bekleniyor.