Apple Watch Kabulü

Apple’dan geliştiricilere çağrı: zamanı geldi!

Apple tarafından dün gece Uygulama Geliştiricilere gönderilen e-posta ile Apple Watch uygulamalarının kabulüne başlandığı bildirildi.

“Zamanı geldi!” cümlesiyle başlayan e-posta’da, Apple Watch’un 24 Nisan’dan itibaren kullanıcılarla buluşmaya başlayacağını hatırlatılarak, Apple Watch uygulamalarını biran önce hazırlayarak AppStore’a yüklemeleri konusunda geliştiricilere çağrı yapıldı.

E-posta’nın devamında ise süreç hakkında bilgi verilerek; “Apple Watch uygulamanız Apple tarafından onaylanıp yayın alındıktan sonra, iPhone kullanıcıları  Güncellemeler sekmesinde bir güncelleme olarak görecek ve AppStore’da uygulamanızın yanında bir Apple Watch ikonu belirecektir.” denildi.

Apple Watch Submit

Ek olarak, 24 Nisan’dan önce Apple Watch cihazına sahip olabilecek belirli küçük bir grubun uygulamayı deneyimleyebileceği konusuna da dikkat çekilerek, uygulama için gerekli arka sistem servislerinin de hazır olması gerektiği vurgulandı.

Ayrıca geliştiriciler isterse Apple Watch uygulamalarını bugünden AppStore’a yükleyip, 24 Nisan’da yayına alınsın şeklinde bir ayarlamada yapabilecekler.