Kullanıcılar Şokta! Apple Watch Deri Yakıyor!

Apple Watch kullanımına başlanması ile birlikte şikayetler de bir bir gelmeye başladı. Son gelen şikayet ise Apple’ın başını ciddi şekilde ağrıtacak şekilde.

Apple Watch kullanmaya başlayan kişilerin kollarında sensörlerden dolayı yanıklar meydana gelmeye başladı. Apple Watch kullanan pek çok kişide görülen bu durum sonrasında sağlık konusunda önemli soru işaretleri oluşmaya başlarken, sosyal medya hesapları üzerinden Apple Watch için ciddi eleştiriler yapılmaya başlandı. Sosyal medya hesapları üzerinden kollarını son halini paylaşarak bu duruma sitem eden kullanıcılar Apple’dan bir yanıt beklerken, Apple konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Sağlık gibi çeşitli uygulamalar için Apple Watch altında bulunan ve bilek ile temas eden sensörler, sürekli ölçümde olduğu için kollarda bir süre sonra yanıklara yol açtığı tahmin edilirken, bu sensörlerin sağlık için bir zararı olup olmadığı da tartışılmaya başlandı. Twitter üzerinden de paylaşılan fotoğraflarda Tim Cook gibi kişilerin de etiketlenmiş olması, Apple’ın bu konuya kısa süre içeriden bir açıklama yapmasını gerektirecek.

Screenshot_1