Skyview Pinnacle İle Sınırlar Zorlanıyor

Apple Watch’ın ürettiği Edition modeliyle bir kol saatinin akıllı saat sınıfı içerisinde ne kadar lüks olacağını maliyetinin ne kadar yükselebileceğini görmüştük. Fakat ABD California merkezli lüks saat üreticisi olan Nico Gerard’ın ürettiği klasik saat ve Apple Watch’un bir arada bulunduğu ‘Skyview Pinnacle’ ile bunun bir sınırının olmadığını görüyoruz.18 karat altın kaplama aksesuarıyla zaten yüksek olan Apple Watch’ın maliyetini daha da arttırdı. Bu aksesuar son örnek oldu fakat son örnek olarak kalıp kalmayacağı tartışılır halde.

Nico Gerard , 38mm Apple Watch ve 41mm klasik paslanmaz çelik saatini yaklaşık 9500 dolara satışa sunacak, bu da ülkemiz sınırlarında 20.000 Türk Lirası’na mal olacaktır.

18 karat altın ve Apple Watch seti ise 112 bin dolar , yani yaklaşık 300 Milyar Türk Lirası’yla satışa sunulması planlanıyor. Firma tasarımın ve siparişlerin tamamlanması için 6-8 aylık süre talep ediyor.

Bu aksesuar Apple Watch’ın en yüksek maliyetli ürünün 56 bin lira olduğunu da işin içine katarak düşündüğümüzde lüks saat ve akıllı saat üretimindeki çıtayı daha da yukarılara çıkarttığını gözler önüne seriyor.