WatchOS 2 geliyor

Yeni cihazlarının yanında işletim sistemlerine de ayrı bir önem veren Apple, özel bir etkinlik ile birlikte hem mobil cihazlar için hem de Apple Watch için işletim sistemlerini yenisini duyurdu.

Dün yapılan özel bir tanıtım ile mobil cihazlar için iOS 9 modeli tanıtılırken, Apple Watch için de yenilik duyuruldu. Apple Watch işletim sistemi için WatchOS 2’nin geleceği belirtilirken, yeni işletim sistemi ile ilgili özellikler de paylaşıldı.

Yeni sürüm ile birlikte kişiler Apple Watch arka planına kendi görüntülerini koyabilecek ve böylece Apple Watch daha da kişiselleştirilebilecek. Bunun yanında time travel adı ile birlikte yenilik de kullanıcılara sunuldu. Sunulan time travel sayesinde, zamanın ileri ve geriye alması mümkün. Böylece ilgili saatte yaşanan olaylar ile ilgili bilgi almak mümkün hale getirildi.

Sesli konut konusunda da ciddi iyileştirmelerin yapıldığı Apple Watch sayesinde, e mail cevaplamak arama yapmak ve diğer Apple ürünleri ile iletişim kurmak daha kolaylaştırıldı. WatchOS 2 Beta sürümü geliştiricilere sunulmuş durumda.

Geliştiricilere sunuldu bile. Son kullanıcılarsa sene sonuna doğru bu güncellemeyi alabilecek.