Apple Watch SDK’sıyla Native Uygulama Geliştirmek 

WWDC15 etkinliği ile birlikte gerek Apple Watch gerekse de Apple hakkında pek çok yenilik hakkında bilgi verilmeye devam ediliyor. İlgili etkinlikte yapılan özel bir lansmanda Apple, Apple Watch için native uygulamalar için yenilikten bahsetti. Apple Watch için native uygulama için SDK’yı tanıtan Apple, böylece Apple Watch için bir yeniliği daha duyurmuş oldu.

Günden güne artan Apple Watch uygulamaları ve uygulama geliştiricileri için oldukça iyi bir şekilde karşılanan bu SDK ile birlikte, çok daha kapsamlı bir şekilde native uygulamalar geliştirilebilecek.

Bu yenilik, Apple Watch’u artık tek başına çalışılabilir hale getirecek. Öyle ki pek çok uygulama iPhone üzerinden Apple Watch ile entegreli bir şekilde çalışırken, Apple Watch SDK’sı ile birlikte bu durum da ortadan kalkmış olacak. Böylece Apple Watch kendi içindeki donanımları ile birlikte tüm uygulamaları çalıştırabilir duruma gelerek, iPhone olmayan kullanıcıların da Apple Watch çalışmasını sağlayacak. Yapılan yenilikler ile birlikte Vine gibi kısa formatta videolar oynatılması dahi mümkün olacak.