apple watch citymapper

Apple Watch Citymapper Uygulaması

Apple Watch’ın 9 Mart günü tanıtımında da bahsedilen ve tanıtılan uygulamalarından olan Citymapper uygulaması, Citymapper Limited tarafından hayata geçirilmiş bir projedir.

Şehir içerisindeki ulaşım ağı konusunda tüm bilgilere ulaşmanızı sağlayacak olan ve yol tarifi gibi basit işlevleri yerine getirebilen Citymapper uygulaması, oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Farklı bir bildirim mantığı olan Citymapper uygulaması, gitmek istediğiniz yere ulaşmak için hangi ulaşım seçenekleri olduğunu size sunarken, bu seçeneklerden birini seçmeniz yeterli oluyor. Bu sayede otobüs ya da diğer ulaşım araçlarının size yaklaştığında bileğinize dokunarak yaptığı bildirim ile sizi uyarıyor. Böylece de aracı kaçırmanızı engelliyor.

Kolay bir ara yüz üzerinden sadece ihtiyacınız olan bilgilerin sunulduğu Citymapper uygulaması, ülkemiz için şu anda kullanılabilir değil. Amerika’daki şehirler için uyarlanan Citymapper uygulaması, yapılacak güncellemeler ile geliştirilebilir durumda. Yine de Apple Watch’ın kullanım alanı en çok Amerika bölgesinde olacağı için Citymapper uygulamasının popüler bir hale gelmesi bekleniyor. Zira ulaşım için tüm işleri sizin için Citymapper uygulaması sorunsuz hale getiriyor.