apple watch maps

Apple Watch Maps Uygulaması

Apple Watch etkinliğinde de tanıtılan maps uygulamasında, Apple Watch kolay ara yüzü ve kullanımı sayesinde yön ve harita üzerinden yol tarifi alma konusunda ne kadar başarılı olacağını gösterdi.

GPS üzerinden alınan destek ile birlikte yer belirlendikten sonra Apple Watch üzerinden gitmek istediğiniz ya da yol tarifi almak istediğiniz yerler için maps uygulaması üzerinden kolayca bilgi alabilirsiniz. Bu sayede tüm harita üzerinde kolayca gezinebileceğiniz Apple Watch maps uygulaması, en çok indirilenler arasındaki yerini şimdiden almayı garantilemiş duruyor. Apple Watch için resmi harita uygulaması olan Apple Watch maps uygulaması, 2014’ün Eylül ayında tanıtılmıştı.

9 Mart’taki tanıtım ile birlikte uygulama olarak da gösterilen maps uygulamasında, yol tarifi konusunda tam destek alınabiliyor. Üstelik yürüyerek gittiğiniz yerlerde yürüyen bir kişi ikonu üzerinden yol tarifi yapılması da olayı eğlenceli hale getirmiş durumda. Apple Watch maps uygulaması, üçüncü taraf yazılımlarla da geliştirilebilir durumda. Bu bakımdan kullanımında geliştirmelerin yapılması da muhtemel.