Outlook Apple Watch’ta

Apple Watch için uygulama sayısı her geçen gün katlanarak artmakta. Kısa zamanda 10.000 uygulamaya ulaşması beklenen Apple Watch için büyük firmalar yazılımlar için yoğun mesai harcıyor. Daha önce ekran boyutları nedeniyle firmaların ilgisini çekmeyen akıllı saat uygulamaları deyim yerindeyse Apple Watch’un piyasaya girmesiyle ve dengeleri değiştirmesi nedeniyle yönlerini akıllı saat uygulamalarına çevirdi.

Bu kervana katılan son firmalardan biri Outlook. Ekran boyutları ufak olduğu için uygulamaları Apple Watch’a uyarlamak bir hayli zor. Hele birde mail ve haber üzerinde çalışan bir firma iseniz işler neredeyse iki kat daha zor. Daha önce birçok firma Apple Watch için uygulama çıkartmayacaklarını söylemişlerdi.

Fakat Microsoft bu konunun üzerine bir hayli fazla yoğunlaşmış gibi duruyor. Apple Watch için çıkardığı uygulama ile App Store’da ücretsiz şekilde yer alan Outlook uygulaması ile artık postalarınızı Apple Watch üzerinden okuyabilir hatta cevap yazabilirsiniz. Microsoft aynı zamanda bu uygulama ile arşivleme ve yedekleme işleminizde gerçekleştirme imkanı da sunacak.