Philips Artık Apple Watch’ta

Satışa başlanıldığı andan itibaren uygulama patlaması yaşanan Apple Watch için büyük firmalarda yerlerini Apple Watch’ta almaya başladı. Buna son örnek ise  Philips.

Philips akıllı ampulü olan Hue için Apple Watch’a uyarlı yazılım geliştirdi. Daha önce İPhone ve İPad’ler için program geliştiren Philips Hue, artık Apple Watch üzerinde kontrol edilecek.

Bu yazılım ile Philips akıllı evlerin kontrolünü sağlayacak bir programda imza attı. Artık Apple Watch ile kontrol edilebilecek olan ev aydınlatma sistemi ile diğer cihazlarında kontrolünün sağlanabileceği düşünülüyor.

Philip Apple Watch için geliştirdiği yazılım sayesinde, evdeki ampullerin ışık gücünü ve rengini Apple Watch üzerinden seçmemize olanak sağlayacak.

Henüz resmi bir açıklama gelmese de Philips’in program için son aşamaya geldiği ve Apple Watch’un satışa çıkması ile birlikte Apple Store’da ki yerini alması bekleniyor.

Şimdilik sadece Apple Watch üzerinden kontrol edilebilecek olan ampul teknolojisi geliştirse de Philips, kısa bir süre içinde markasına ait olan modeller içinde Apple Watch’a uyarlı yazılımlar geliştireceği gelen haberler arasında.