Apple Watch’ta Haber Okuma

 

Apple Watch için 3.parti uygulamalar yerlerini App Store’larda aldı. Üçüncü parti’de yer alan The New York Times, Apple Watch için geliştirdiği özel uygulamasını tanıttı ve App Store’da yerini aldı. The New York Times’ın geliştirdiği format ile artık haber okumak çok daha kolay.

Apple Watch’un küçük ekranında haber okuma sorununa çözüm geliştiren The New York Times, tek cümlelik haberler ile kolaylık getirmeyi amaçlıyor.

Bilindiği üzere daha öncede tartışmalar Apple Watch ve diğer akıllı saatler için boyutları üzerine yoğunlaşmiştı. Cihazlar için program üreticileri yazılımlarını bu engele takılmadan çözmeye çalışsalar da sorun hala ciddi boyutlarda. Uygulama konusunda The New York Times geliştirdiği bu formatla öncü olup olmadığı henüz bilinmese de kullanıcılarına haberi en özet şeklinde derleyerek bir cümle içinde anlatmaya çalışıyor.

Kimileri için yetersiz olsa da ekran boyutlarına en uygun çözüm buymuş gibi gözüküyor. Haberin detaylarını merak eden  The New York Times okuyucularının ise İPhone ya da İPad ile detayları öğrenme şansına sahip olabilecekler.