Apple Watch Komplikasyonlar

Apple Watch Komplikasyonları Nasıl Kullanılır?

Apple Watch ile birlikte sunulan ve tanıtım gününde üzerinde detaylı bir şekilde durulan Apple Watch komplikasyonları, pek çok konuda kullanıcıların hayatını kolaylaştıran araçlardan oluşmaktadır. Bu konuda günlük yaşamda sıklıkla kullandığımız fakat önemini fark etmediğimiz alarm gibi küçük araçlardan oluşan Apple Watch komplikasyonlarını saat ekranı üzerinden kolay bir şekilde organize edilebilmektedir.

Apple Watch Komplikasyonları Nelerdir?

Apple Watch ile birlikte gelen komplikasyonlar arasında klasik ve kişiye özel olarak hazırlanmış araçlar bulunmaktadır.

Takvim: iPhone üzerinden eşitleme yaparak da kullanabileceğiniz takvim üzerinden hiçbir programınızı atlamadan zamanında yapabilirsiniz. Saat, küçük dokunuşları ile sizi bu konuda gün içerisinde sürekli bilgilendirecektir.

Alarm: Akıllı telefonların vazgeçilmezleri olan alarmlar, artık Apple Watch ile kolunuza taşınacak. İhtiyaç duyduğunuzda titreşimli ya da hassas bir şekilde Apple Watch sizi uyandırmaya hazır.

Hava Durumu: hava durumu artık her zaman kolunuzda. Bu komplikasyon ile artık havalar konusunda anlık bilgi alabilir, kendinizi hava şartlarına göre ayarlayabilirsiniz.

Aktivite: Apple Watch için özel hazırlanan bu komplikasyon ile gün içerisindeki hareketlerinize dair detaylı analiz alabilirsiniz.

Bu komplikasyonların yanında zamanlayıcı, kronometre gibi çeşitli araçların bulunduğu Apple Watch komplikasyonları sayesinde saatinizi organize ederek daha verimli kullanabilirsiniz.