apple-watch

Apple Watch Sevkiyatı Ne Kadar Olacak?

Piyasaya henüz çıkmamasına rağmen özelliklerinden kayışlarına kadar her detaylı ile konuşulmaya başlanan Apple Watch, bu anlamda analistlerin de ilgisini çekmeyi başardı. Piyasaya çıktıktan sonra Apple Watch’ın ne yönde seyir edeceği yönünde analizler ve ön görüler yapılırken bu anlamda en ciddi bilgi Alex Hou’dan geldi.

Endüstriyel Ekonomi ve Bilgi Merkezi proje yöneticisi olmasının yanında yaptığı analizler ile sürekli gündemde olan Alex Hou’nun analizleri doğrultusunda Apple Watch’ın satışa çıkması ile birlikte yoğun bir ilgi göreceği ve sevkiyat konusunda altı-yedi haneli rakamlara ulaşabileceğini söylemek mümkün.

2015’in orta çeyreği itibari akıllı saatlere olan ilginin artacağı ve bu durumun satışlara da yansıyacağı belirtilen analizde, akıllı saatlerin satışı için ön görülen sayı 13.07 Milyon. Peki bu pastadan kim, ne kadar pay alabilecek?

Alex Hou, bu noktada 13 Milyon sevkiyat içerisinden Apple’ın Apple Watch ile 8.5 Milyona ulaşacağını iddia etti. Bu anlamda pazarın yarısından çoğunu elinde bulunduracak olan Apple, akıllı telefonlardaki üstünlüğünü akıllı saat pazarında da sürdürecek. Bu kadar yüksek bir rakam vermesinin nedenini de açıklayan Hou, bunda en etkili olan kriterin Apple Watch’ın tasarımın ve performansının olduğunu belirtti.