Apple Watch

Apple Watch ve Komplikasyonlar

Apple Watch, bir saat olmanın yanında hem bir asistan hem de bilgi kaynağı olarak kişilerin hayatlarını kolaylaştırmaktadır. Bu doğrultuda Apple Watch tasarımından kodlanmasına kadar saat üzerinde dikkat edilen bir nokta da Apple Watch komplikasyonlarıdır.

Apple Watch ile kişiselleştirilebilir ve eklenip çıkartılabilir komplikasyonlara sahiptir. Bu komplikasyonları saat üzerinden kolay bir şekilde kontrol edebileceğiniz gibi ihtiyaç duyduğunuz anda aynı şekilde ulaşabilirsiniz.

Apple Watch tanıtımlarında da üzerinde sıklıkla durulan Apple Watch komplikasyonları ay ve güneş hareketleri gibi farklı alanlara yönelik olabildiği gibi Apple Watch içi hazırlanmış özel komplikasyonlar da bulunmaktadır. Bu özel komplikasyonlar, kişilere özel olarak hazırlanarak gün içerisinde kullanıcıyı takip etmektedir. Bu sayede kişinin gün içerisinde ne yaptığı kayıt altına alınmaktadır. Bu sayede Apple Watch sağlık & fitness bölümü için de veriler alınmakta ve bu sisteme aktarılmaktadır. Tüm bu bilgiler sayesinde kişiye özel olarak ve tüm uygulamaları ile entegreli bir şekilde çalışan Apple Watch üzerinden kişinin tüm ihtiyaçlarını karşılaması oldukça kolaydır.