Apple Watch Taptic Engine

Apple Watch Taptic Engine

Apple tarafından özel bir şekilde tasarlanan Apple Watch ile birlikte şu ana kadar kullanılmayan bir teknoloji kullanılıyor. Taptic engine olarak adlandırılan bu sistem, kullanıcıyı hafif titreşimlerle uyararak, bilgi veriyor.

Kullanıcıların sürekli bileğinde olacak Apple Watch, bu taptic engine sayesinde hiçbir bildirimi kaçırmayacağı gibi farklı uyarılar sayesinde kişileştirilebilir bir taptic engine kullanabilecek.  Apple Watch üzerindeki tüm fonksiyonlar ile uyumlu olarak Apple Watch’a entegre edilen bu taptic engine, bildirim geldiğinde, bir uyarı ve hata oluştuğunda, Digital Crown kullanımlarında faaliyete geçiyor.

Üstelik Apple Watch ile başka Apple Watch kullanıcılarına bildirim göndermek de mümkün. Öyle ki Apple Watch üzerinden başka bir Apple Watch kullanıcısına hafif titreşim göndererek yeni sohbetler başlatabilirsiniz. Bu konuda en ilginç olan ise kalp ritminin başkalarına titreşim olarak gönderilebilecek olması. Çöpçatanlık konusunda Apple Watch ne kadar etkili olur bilinmez ama Apple Watch’ın bu özelliği ile hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak. Facebook dürtmelerinin yerini alması beklenen Apple Watch titreşimleri ile artık iletişim de kolay olacak.