Akıllı Saat Pazarının Yüzde 75’i Apple’da!

Apple Watch ile birlikte akıllı saat sektörüne iddia bir giriş yapan Apple için resmi istatistikler de paylaşıldı. Apple Watch üzerine araştırma yapan Strategy Analytics akıllı saat sektöründe Apple’ın yüksek bir paya sahip olduğunu açıkladı.

Apple tarafından Apple Watch için bugüne kadar kesin rakamlar açıklanmasa da araştırma ve analiz firmaları tarafından yapılan değerlendirmeler Apple Watch’un ne kadar sattığını ve ne kadar tutulduğunu göstermeye yetiyor. Bugüne kadar Slice gibi ciddi analiz firmaları tarafından yapılan açıklamalar Apple Watch’un son durumu gözler önüne sererken Strategy Analytics tarafından yapılan araştırma Apple’ın akıllı saat sektöründeki durumu incelendi. Yapılan incelmede 2015’in sadece ikinci çeyreğinde 4 milyonluk bir Apple Watch sevkiyatı yaptığı belirtilen Apple’ın pazardaki oranını da arttırarak % 75’e çıkardığı belirtildi.

Apple rüzgarı ile birlikte akıllı saat pazarının da değer kazandığı açıklanırken, bu artışın yüzde 457 olarak tespit edildiği belirtildi.