Apple Watch Altın Gül Rengiyle Gelebilir

Apple Watch için bir sonraki adımın ne olacağı yönünde pek çok iddia bulunurken, konuyla ilgili özel bir değerlendirme KGI Securities analisti Ming- Chi Kuo tarafından yapıldı. Bugüne kadar yaptığı başarılı analizler ile adından söz ettiren KGI Securities analisti Ming- Chi Kuo Apple Watch için renk değişikliğine dikkat çekti.

2015’e iyi bir çıkış yaparak giren fakat sonra istatistikleri düşmeye başlayan Apple’ın birden fazla cihaz tanıtımı yapması beklenirken, KGI Securities analisti Ming- Chi Kuo da bu durumu onayladı. Kendisinin de Apple’dan böyle bir hamle beklediğini ifade eden Ming- Chi Kuo, bu hamle ile birlikte 2015’in ikinci yarısında satışların artmasının beklendiğini söyledi.

Ming- Chi Kuo Apple Watch için genel bir değerlendirme de yaparken, cihaz için ümit verici açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar 5.5 milyon cihazın satıldığını belirten Ming- Chi Kuo, bu kadar yüksek satış rakamlarına ulaşılmasında daha farklı coğrafyalarda satışa çıkmasına bağladı. 15 milyon cihaz satışı konusunda ise Ming- Chi Kuo imkansız tanımımı kullandı.