Apple Watch’a Alcatel’den Rakip!

Akıllı saat konusunda Apple Watch ile iddialı bir giriş yapan Apple’a rakip Alcatel’den geliyor. Alcatel tarafından yapılan açıklama ile kamuoyuna duyurulan bu gelişme ile birlikte önümüzdeki yıllarda akıllı saat piyasasında da ciddi bir rekabetin yaşanacağını şimdiden anlaşılırken, Alcatel tarafından yapılacak olan akıllı saatin, OneTouch Watch adı ile piyasaya çıkacağı belirtildi.

Aynı Apple Watch kullanımında olduğu gibi Alcatel’in akıllı saati de Alcatel marka Hero, Idol ve Pop telefon serileri ile uyumlu bir şekilde çalışabilecek.

Apple Watch’dan da ilham aldığı düşünülen OneTouch Watch için USB bağlantısı üzerinden şarj yöntemini geliştiren Alcatel böylece hem pratik bir şekilde şarj ihtiyacını karşılamayı hem de dayanıklı bir bataryaya sahip olan akıllı saat üretmeyi amaçlamış durumda. Apple Watch’da olduğu gibi sağlık ve fitness konusunda özel uygulamalara sahip olacak OneTouch Watch Sportif koyu kırmızı/volkan siyahı, kadınsı beyaz, klasik krom/koyu gri ve zarif metal/beyaz renkleri ile raflardaki yerini alacak.