apple watch

Apple Watch Rekor Kırdı!

Apple Watch’ın satış rakamları beklentileri karşıladı ve Apple’ın yüzünü de güldür.

2015’in Nisan ayından itibaren satışa çıkan ve üstelik sadece belirli ülkelerde kullanıcılarla buluşan Apple Watch, Apple’ı bu alanda da liderliğe yükseltti.

Apple tarafından toplam ne kadar saat satıldığı açıklanmasa da yapılan araştırma ve analizler ile birlikte Apple’ın Apple Watch için 2.5 milyon satış rakamına ulaştığı belirtildi. Açıklayan Slice Intelligence tarafından yapılan açıklamada günlük satış rakamları da açıklanırken, teknolojik bir cihaz için satış oranları oldukça yüksek oldu. Yapılan araştırmada Apple’ın her gün ortalama 11 bin Apple Watch sattığı belirtilirken, yıl sonu için hedefler de açıklandı. Yıl sonu hedeflerinin de açıklandığı araştırmada, 2015 yılının sonuna kadar Apple Watch’un 10 milyon hedefini tutturacağı belirtildi.

Özellikle daha fazla ülkede satılmaya başlanacak olan ve aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ülkelerde satış konusunda yüksek oranları yakalaması beklenen Apple Watch için bu ülkelerdeki satış oranları belirleyici olacak. Apple Watch’un Haziran ayında Türkiye’de de satışa çıkacak.