Apple’da Terfi

Senior Vice President olarak Apple’da görev yapan Jonathan Ive terfi aldı. Apple içinde oldukça önemli olan terfi ile birlikte, Jonathan Ive tasarım departmanına geçti. Tasarım departmanında müdür olarak yeni görevine başlayan Jonathan Ive, yeni görevinde özellikle tasarım konusunda önemli bir görev yapacak.

Tasarım konusunda tek yetkili olan Jonathan Ive, altında çalışan tasarımcılar ile birlikte Apple’ın yeni cihazlarına şekil verecek. Yeni yapılacak olan cihazlar arasında bulunan Apple Watch yeni modelleri de bu bakımdan Jonathan Ive tarafından nasıl olacağına karar verilecek.

Yeni görevine gelmesi ile birlikte özel bir masaj yayınlayan Jonathan Ive, yeni görevinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Mac OS ara yüzü, IOS ara yüzü ve MacPro gibi cihazların yanı sıra firmanın yeni mağazalarını da şekillendirecek. Bu bakımdan bundan sonraki Apple cihazlarında nasıl bir tasarım politikası güdüleceği de değişebilir. Her ne kadar Apple’ın genel tasarım çizgisinden vazgeçilmeyecek olsa da küçük değişiklikler ile birlikte Apple cihazlarında ve yeni Apple Watch modellerinde değişiklik yapılabilir.