A South Korean employee shows the "Apple Watch" at an Apple shop in Seoul on June 26, 2015. Apple Watch on June 26 arrived in seven more countries including South Korea, Italy, Mexico, Singapore, Spain, Switzerland and Taiwan, after the US tech giant released its first smartwatch in April in nine countries including the United States, China and Japan.  AFP PHOTO / JUNG YEON-JE        (Photo credit should read JUNG YEON-JE/AFP/Getty Images)

Apple Watch Türkiye’de Hedefe Ulaşabilecek Mi?

Bilindiği üzere Apple Watch Türkiye’de 31 Temmuz Saat 07.01 de satışa sunuldu. Satışa sunulan Apple Watch 1.249 liradan başlayıp 56.000 TL ye kadar uzanan geniş bir fiyat bandına sahip.

Ülkemizdeki vergilendirme sisteminden dolayı Apple Watch’un satış fiyatı birçok kişi tarafından pahalı bulundu. Zaten Apple satış fiyatını yüksek tutarak soktuğu Türkiye pazarında bir de yüksek vergi ile Apple Watch’un satış fiyatı neredeyse üst seviye bir akıllı telefon fiyatına ulaştı.

En pahalı olan modelin 8.500 TL’lik kısmı vergi olarak ödeniyor. Altın kaplama ve safir cam kullanılan modelin fiyatı 56.000 TL olduğu düşünüldüğünde ise Türkiye şartlarında bir ev ya da araba parasından daha pahalı olabilecek bir fiyattan saat satışa sunulmuş durumda.

Şimdi merak edilen ise Türkiye’de satışa çıkan Apple Watch’un ne kadar satacağı ve en pahalı modellerin kim tarafından alınacağı. Sosyal medyada başlatılan Apple Watch tartışmaları giderek artarken, bizler de applewatch.gen.tr olarak gelişmelerin takipçisi olacağız.