Apple Watch Ve 10.09 İlişkisi

Büyük heyecan ile beklenen Apple Watch özellikleri ve fiyatıyla piyasaya giriş yaptı. Apple Watch tanıtımının yapılmasının üzerinden uzun bir süre geçmiş olmasına rağmen tanıtımdaki olaylar konuşulmaya devam ediliyor. Fakat tanıtımda dikkat çeken ve gözlerden kaçmayan bir diğer ayrıntı ise ürün tanıtımlarında ekranda bulunan 10.09.Peki niçin 10.09?

Tanıtımda sunulan görselle birlikte pek çok söylentide gün yüzüne çıktı. Dünyaca ünlü saat markaları genellikle tanıtımlarında 10.10 kullanırken Apple niçin 10.09 kullandı?

Söylentilerin başında Abraham Lincoln suikastının saati olduğunu iddia ediyor. Fakat bu suikast 10.15 te gerçekleştiği için gerçeği yansıtmadığı iddia ediliyor. Diğer bir söylenti ise Nagazaki ve Hiroşima bombalanma saati. Ancak bu bombalamada 11.02 de gerçekleştiği biliniyor.

Diğer bir iddiaya göre Apple analog saat yapımcılarına meydan okuyarak diğer üreticilerden bir dakika önce tanıtarak 10.09 u seçti. Yani Apple, saatlerin gösterdiği zaman konusunda da rakiplerinden bir adım önde olduğunu gösterdi. Tanıtımlarındaki ufak detaylarla dahi hala konuşulmaya devam edilen Apple, pazarlama stratejilerinin de ne kadar iyi olduğunu göstermiş oldu.