İOS 8’e Apple Watch Dopingi

Apple Watch’un çıkması ile birlikte iOS 8’e geçişler hızlandı. Daha öce tanıtılan İOS 8 tanıtılmasının ardından çok çeşitli tartışmalara yol açmıştı. Bu durum da İOS 8’e geçişleri yavaşlatmıştı. Neredeyse kullanıcıların yarısı ilk etapta güvenlik açıkları nedeni ile İOS 8’i tercih etmemişti. Başta Touch-İD, İPhone’u  bul ve Safari’deki güvenlik sorunları uzun süreli şikayet konusu olmuştu İOS kullanıcıları arasında ve kullanıcıların yeni güncellemeyi alma konusunda tereddüt yaşamasına neden olmuştu.

Son olarak İOS 8.4’ü güncelleyen Apple geliştiricileri kullanıcıların son sürüme geçmeleri konusunda sürekli duyurular yapılmıştı. Apple Watch’ın piyasaya çıkmasının ardından uygulamalar İOS 8,4’e uyumlu olarak çıkmaya başladı. Bu durumda İOS 8’e geçişleri hızlandırdı.

İlk tanıtıldığı aylarda kullanıcıların sadece yüzde 68’i son iOS ’un son sürümünü tercih ederken Apple Watch’ın tanıtılmasının ardından bu oran kısa süre içerisinde yüzde 81’i geçmiş durumda. Gerek son sürüme ait uygulamaların çıkması, gerek son sürümde giderilen güvenlik açıkları kullanıcıların bir hayli ilgisini arttırmış durumda.