Fossil’den İlk Akıllı Saat

Giyilebilir teknolojiler konusunda Apple Watch ile zirveye yerleşen Apple’a her geçen gün bir rakip çıkıyor. Giyilebilir teknolojiler konusunda yaptığı yatırım ile birlikte bu alanda ilk hamlesini yapan Fossil de akıllı saat ile piyasada ben de varım diyecek.

Yapılan tanıtımda her ne kadar akıllı saatin ne zaman satışa çıkacağı ve ne kadarlık bir etiket fiyatına sahip olacağı açıklanmamış olsa da akıllı saat pazarının günden güne fazla alternatife sahip olması rekabeti de arttırıyor.

Intel Geliştiriciler etkinliğinde görücüye çıkan Fossil akıllı saat, Android Wear işletim sistemine sahip. Piyasadaki diğer akıllı saatlerin aksine kare değil, yuvarlak hatlara sahip olan ve bu özelliği ile daha çok saat görünümünde olan Fossil, tanıtımlarının ardından en çok Moto 360 ile benzetildi.

Yuvarlık akıllı saatler konusunda alternatiflerden birisi olacak Fossil akıllı saat için en çok merak edilen konulardan birisi ise saatin fiyatı. Zira piyasadaki pek çok marka, fiyatları ile yoğun eleştiriler alıyor.