Apple Watch’ta Kaç Tane Uygulama Var?

 

Tanıtımı yapılan Apple Watch tasarımı ve özellikleriyle göz dolduruyor. Fakat Apple Watch tasarımı ve özelliklerinin yanı sıra uygulamalarıyla da göze gireceğe benziyor. Geliştirme konusunda geliştiricilere önemli bir destek sağlayan ve rehberleri ile birlikte uygulama geliştirmesini kolay bir hale getiren Apple, bu anlamda çok sayıda uygulamanın hazırlanarak kullanıma sunulmasına katkı sağlamış durumda.

Tanıtımını  ardından kısa bir süre geçmesine rağmen firmalar İOS uygulamalarını güncelleyerek Apple Watch için uyarlamaya başladı bile. Apple Watch için geliştirilen uygulama sayısı kısa sürede bu sayı 8500’e ulaştı bile.

Bu bilgilerin kaynağı ise Tim Cook. Tim Cook yaptığı açıklamada kısa sürede 8500 uygulamanın Apple Watch’ a uyarlandığını belirten Tim Cook, çok sayıda uygulamanın da yolda olduğunu ekleyerek konuya dikkat çekti.

Apple Watch’ta Apple’ın tercih ettiği sistem WatchOS. Bu işletim sistemine uyarlı olan uygulamaların bu kadar kısa sürede 8500’e ulaşması ise büyük bir başarı olarak görülüyor.