Apple Watch reset

Apple Watch’u Sakın Çaldırmayın!

Uzun süredir gündemde güvenliği yönünden eleştiriler ile yer alan Apple Watch’u dikkatli bir şekilde kullanmanız gerekiyor. Cihazın güvenlik konusunda sınıfta kalması nedeniyle cihazınızı tekrar bulmanıza imkan olmadığı gibi verileriniz de tehlikede.

Apple Watch üzerinde bulunan resetleme tuşu kullanıldığında, cihaz tamamen fabrika ayarlarına geri dönüyor ve kullanıcıya ait herhangi bir iz Apple Watch üzerinde kalmıyor. Bu nedenle özellikle çalınan ya da kaybedilen Apple Watch’ların tekrar bulunması oldukça zor. Apple Watch çalan ya da Apple Watch bulan kişiler, resetleme özelliğini kullanarak cihazı sıfırlayabileceği gibi, sıfır Apple Watch olarak da satabilme imkanı bulunuyor.

Güvenlik konusunda Apple tarafından bugüne kadar herhangi bir açıklama yapılmamasına rağmen kullanıcıların oldukça tedirgin olduğu bu resetleme olayına karşın, yeni çıkacak olan Apple Watch versiyonlarında yeni bir yöntemin denenmesi bekleniyor. Zira Apple tarafından çıkartılan bir ürünün bu kadar güvenlik zaafına sahip olması, firma için de oldukça kötü bir durum. Şu an için güvenlik konusunda alınacak bir önlem de bulunmuyor.