LG Gözünü Apple Watch’a Dikti

Apple Watch’ın tanıtılmasının ardından akıllı saat piyasası bambaşka bir boyut kazandı. Apple Watch adeta dengeleri değiştirdi. Neredeyse bütün teknoloji şirketleri kendi markası altında akıllı saat üretmeye başladı. Piyasada sürekli yeni dedikodular hakim. Daha önce TAG’ın İntel ve Google birlikte akıllı saat üretmeye başladığını duyurmuştu. Bu kez açıklama LG’den geldi.

Akıllı  saatin tanıtımını bir etkinlikle yapan LG, daha önce tanıtımını yaptığı akıllı saat modelini bir hayli değiştirmişe benziyor. Yetkililer yaptıkları açıklamalarda hedeflerinin doğrudan Apple ve Apple Watch olduğu söylemese de tasarım ve yenilikler ile hedefin Apple Watch olduğu tahmin ediliyor. Apple, Apple Watch ile akıllı saat algısını lüks, Premium ve yüksek fiyatları ile başka bir yere taşıdı ve giyilebilir teknoloji alanında bambaşka bir boyuta taşıdı. LG de bu rekabete katılmışa benziyor.

Tanıtımını yaptığı saatin Apple Watch kadar pahalı olacağı tahmin edilmese de deri kordon ile satışa sunulacak modelin kasası ise altın kaplama çelik olacak. LG CEO’su JunoCho yaptığı açıklamada saat modellerinin bir markaya rakip olarak piyasa sürmediklerini belirtirken bizim için çok önemli bir sürecin başlangıcı olduğunu iddia ederken artık günlük kullanıma uygun saatler tasarlayacaklarını belirtti.

Bakalım Lg Apple Watch’un tahtını sallayabilecek mi?