Yandex Haritalar Artık Apple Watch’ta

Yandex Haritalar için gelen yeni bir güncelleme sonrasında uygulamanın Apple Watch ile uyumlu hale geldiği öğrenildi. Yeni sürümü ile birlikte iOS 9 işletim sistemine uyumlu hale getirilmesi beklenen Yandex Haritalar, bu özelliği ile birlikte Apple Watch kullanıcılarının da kullanımına sunulmuş oldu.

Satışa çıktığı günden beri, yoğun bir ilgi gören ve yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran Apple Watch, her ne kadar şu an durgun bir dönem geçirse de cihaz ile ilgili uygulamalar arka arkaya yayınlanmaya devam ediyor. Türkiye’den de pek çok kurum ve internet sitesinin dâhil olduğu Apple Watch uygulamalar listesine son olarak Yandex Haritalar dahil edildi.  Özellikle cihazın Türkiye’de kullanıma sunulması ile birlikte daha fazla önem kazanan Yandex Haritalar kullanımında fırsatı kaçırmayan Yandex elini çabuk tutarak bu konudaki geliştirmeleri tamamladı ve Yandex Haritalar’ı kullanıma sundu.

Yandex Haritalar Apple Watch uygulamasında şehirdeki trafik durumu, ev ve iş yeri gibi merkezlerin belirlenmesi ile birlikte varış noktalarını tespit ederek bilgilendirme sağlayabiliyor.